Studentská vědecká odborná činnost (SVOČ)

Obecné informace

Pracujete na zajímavém výzkumu? Chcete se podělit s ostatními o svou bakalářskou (či budoucí diplomovou) práci? Studentská vědecká odborná činnost je skvělá příležitost, jak seznámit kolegy se svou prací, jak se setkat se zajímavými lidmi a přemýšlet o podnětných výzkumných tématech.

Přihlásit se mohou studenti jak bakalářského tak magisterského studia. V případě zájmu kontaktujte dr. Lukavského.

Každý rok v průběhu března hodnotíme přihlášené práce. Nejlepší dvě práce postoupí do mezinárodního kola (česko-slovenského), které se obvykle koná v květnu. Pro účast v katedrovém kole budete potřebovat jen prezentaci. Mezinárodní kolo má podobu studentské konference (Mezinárodní studentské psychologické dny, MSPD) a hodnotí se zde jak vaše prezentace, tak i text příspěvku.

Ročník 2023/24

Katedrové kolo proběhne online formou v pátek 16.2. 2024 v 15 hodin. Každý autor nebo tým bude mít 10 minut na prezentaci svého výzkumu a 5 minut na zodpovězení otázek.

Ze všech prací vybereme dvě, které postoupí do mezinárodního kola. To se koná 4.-5.4. v Praze (UNYP). Pro katedrové kolo potřebujete pouze prezentaci, postupující týmy budou mít přibližně 3 týdny na sepsání písemné podoby práce. Pokud se chcete přihlásit, zaregistrujte se na https://forms.office.com/e/eQ2qFpMyTq

Ročník 2022/23
Katedrové kolo proběhne online formou v pátek 17. 3. 2023 odpoledne ve 14 hodin. Každý autor nebo tým bude mít 10 minut na prezentaci svého výzkumu a 5 minut na zodpovězení otázek.
Ze všech prací vybereme dvě, které postoupí do mezinárodního kola. To se koná 26.–27. 4. v Bratislavě. Pro katedrové kolo potřebujete pouze prezentaci, postupující týmy budou mít přibližně 2-3 týdny na sepsání písemné podoby práce (bude upřesněno podle podmínek mezinárodního kola). Pokud se chcete přihlásit, zaregistrujte se na https://forms.office.com/e/eQ2qFpMyTq

V soutěži Medzinárodné študentské psychologické dni 2023 získala první místo v magisterské kategorii Šárka Vodičková, první místo v bakalářské kategorii i hlasování veřejnosti obsadila Anna Sochůrková.

Studentky psychologie na FF UK obsadily první místa mezinárodní soutěže ve dvou kategoriích

 

Ročník 2021/22

Katedrové kolo proběhne online formou v pátek 25. 2. odpoledne ve 14 hodin. Každý autor nebo tým bude mít 10 minut na prezentaci svého výzkumu a 5 minut na zodpovězení otázek.

Ze všech prací vybereme dvě, které postoupí do mezinárodního kola. To se koná 28.–29. 4. v Olomouci (http://mspd.upol.cz/). Pro katedrové kolo potřebujete pouze prezentaci, postupující týmy budou mít přibližně 5 týdnů na sepsání písemné podoby práce (do konce března). Pokud se chcete přihlásit, zaregistrujte se na https://forms.office.com/r/Z50bS6Y7EN

 

 Ročník 2020/21

V pátek 26. 3. 2021 proběhlo online katedrové kolo SVOČ za účasti 4 soutěžících týmů. Do mezinárodního kola postoupili:

  • Jiří Kalenský, Linda Soukupová, Sylvie Krystlová – Fear of the future and zero waste behavior
  • Kristýna Hrdličková – Stravovací návyky dětí s poruchou autistického spektra

Úkol poroty (ve složení Ivana Šípová, Jitka Taušová, Jiří Lukavský) byl velmi obtížný, všechny prezentované práce byly velmi zajímavé a pečlivě zpracované. Proto bychom rádi ocenili i nepostupující práce:

  • Kristýna Fílová, Tereza Chalupníková, Katarína Šútorová – Výzkum respektování zákazů
  • Leona Plášilová a kol. – Láska a sex v čase koronaviru: výsledky průzkumu zaměřeného na změny v sexualitě pod vlivem pandemie covid-19

 

Všem soutěžícím děkujeme za účast a přejeme hodně dalších úspěchů!

 

 

 

 

 

 

Úvod > Věda a výzkum > Studentská vědecká odborná činnost (SVOČ)