Mgr. et Mgr. Petr Mikoška, Ph.D., Ph.D.

Celetná 20 nebo on-line; vždy po předchozí domluvě

• Ph.D., Klinická psychologie, Univerzita Palackého v Olomouci, 2017
  • Ph.D., Filozofie, Univerzita Palackého v Olomouci, 2013

Rozvrh

Psychoterapie Depresivní a neurotické poruchy Klinická psychologie

• Výzkum účinnosti evidenced-based psychoterapeutických přístupů a intervencí. Experimentální výzkum účinnosti tzv. terapie zaměřené na emoce při léčbě depresivních a úzkostných poruch.
  • Kvalitativní metaanalýzy a další studie věnujícím se psychoterapeutickému procesu a momentům, které přispívají či brání terapeutické změně.
  • Výzkum kultivace psychoterapeutických dovedností s důrazem na podpůrné a nežádoucí momenty v procesu učení se novému psychoterapeutickému přístupu.

Granty a projekty

2020 2022 činnost, efektivita a využití terapie zaměřené na emoce v poradenství pro univerzitní studenty; experimentální studie, reg. č. JG 2020 006. Institut sociálního zdraví, Univerzita Palackého v Olomouci

Příspěvky na konferencích

• Mikoška, P., Pilarik, L., Novak, L., Ladmanova, M., Bok, T., Fulep, M., & Timulak, L. (2023, 21.6.). Transdiagnostic EFT in the Treatment of Anxiety/Depression. SPR 2023 Dublin, 54th International Annual Meeting, Society for Psychotherapy Research, Dublin, Ireland.
    • Pilarik, L., Mikoška, P., Ladmanova, M. (2023, 21.6.). Helpful/Hindering Effects of Emotion-Focused Group Therapy. SPR 2023 Dublin, 54th International Annual Meeting, Society for Psychotherapy Research, Dublin, Ireland.
    • Ladmanová, M., Řiháček, T., Timulak, L., Elliott, R., Mikoška, P., Polakovská, L., Jonášová, K., Bugatti, M. (2023, 21.6.). What has Changed after I Attended Therapy? A Qualitative Meta-Analysis of Therapy Outcomes as Perceived by Clients. SPR 2023 Dublin, 54th International Annual Meeting, Society for Psychotherapy Research, Dublin, Ireland.
    • Mikoška, P. (2022, 3.6.). Účinnost a využití terapie zaměřené na emoce (EFT) v poradenství pro vysokoškolské studenty: experimentální studie. 9. česko-slovenské sympozium PCA, Společnost pro vzdělávání v PCA, Praha, Česko.
    • Mikoška, P., Novak, L., Fulep, M., Korinek, R., & Timulak, L. (2022, 21.4.). The efficacy of the online form of the transdiagnostic emotion-focused therapy in counseling for university students: Design and first data. SEPI 38th International Annual Meeting, The Society for the Exploration of Psychotherapy Integration, Lausanne, Switzerland.

Úvod > Mgr. et Mgr. Petr Mikoška, Ph.D., Ph.D.