Peerko – Studentská psychologická pomoc

Kdo jsme?

Peerko, spolek studentů psychologie z Univerzity Karlovy, vznikl v reakci na tragické události 21. 12. 2023. Svou pomoc cílíme především na studenty-spolužáky, vyučující a další univerzitní zaměstnance, ale na všechny, kterých se událost dotkla. Vzájemná pomoc, podpora, budování resilience a vytvoření příjemné atmosféry jsou základními stavebními kameny pro obnovení chodu Filozofické fakulty a navrácení se do co možná nejvšednějšího života. 

Co nabízíme?

Peerko nabízí krátká podpůrná setkání pro sdílení pocitů z události, základní psychologickou pomoc a předání užitečných zdrojů a kontaktů. Všichni dobrovolníci Peerka jsou studenti psychologie s akreditovaným výcvikem v krizové intervenci a jsou zároveň pod supervizí zkušenějších kolegů. Rád se vás ujme kterýkoliv dobrovolník s plackou a modrou páskou na ruce – stačí přijít a oslovit nás.

Kde nás v LS 2023/2024 najdete?

Nejčastěji Peerko najdete na chodbách hlavní budovy na nám. Jana Palacha ve všední dny, obvykle od 14:10 do 18:30. Budeme se také účastnit různých plánovaných akcí, přednáškových bloků a dalších aktivit, o kterých budeme informovat na sociálních sítích. Základna Peerka se v průběhu letního semestru možná bude přesouvat do stálé místnosti, odkud bychom následně působili dlouhodobě; o všech důležitých změnách vás budeme informovat.

Rozpis služeb Peerka

Tato tabulka obsahuje rozpisy služeb Peerka na následující dny a týdny tabulku průběžně aktualizujeme.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GV9TTipzyySiVwOZETrTqXhnW8g48JvjrGB71vEtKss/edit?usp=sharing

 

Sociální sítě

Facebook: https://www.facebook.com/peerko.ff/

Instagram: https://www.instagram.com/peerko.ff/

Kontakty

V případě jakéhokoliv dotazu se můžete obracet na peerko.ff@gmail.com ,kde s vámi vyřídíme jak chatové poradenství, tak organizační aspekty a jiné prosby. Můžete nás kontaktovat i na sociálních sítích.

V případě dotazů na garantku Peerka a zástupkyni KPS FF UK, Mgr. Karolínu Faberovou, se můžete obracet na email karolina.faberova@ff.cuni.cz.

Výběr Peerka v médiích

Česká televize, Studio 6 https://www.ceskatelevize.cz/porady/10441287766-studio-6-vikend/224411010120127/cast/1024070/
Seznam zprávy, podcast 5:59 https://podcasty.seznam.cz/podcast/5-59/jak-se-ff-uk-vyrovnava-s-tragedii-311882
Český rozhlas, rozhovor pro Radio Wave https://wave.rozhlas.cz/jsme-pysni-na-co-jsme-zvladli-peerko-a-mesic-pro-fakultu-pomaha-vratit-fildu-do-9161509?
Univerzitní podcast Balast https://podcastbalast.podbean.com/e/balast_pod_carou_peerko/

Studentská psychologická pomoc

Peerko

Úvod > Katedra psychologie Filozofické fakulty UK > Peerko – Studentská psychologická pomoc