Studium v zahraničí

Kontaktní osoba programu Erasmus v rámci katedry psychologie – PhDr. Katarína Loneková, Ph.D.

Konkurz pro zájemce o zahraniční studium Erasmus na University of Southampton se bude konat v pondělí 11.3. v 19 hod ve 142b, z důvodu dřívější uzávěrky nominací pro tuto univerzitu. Všechny materiály potřebné k výběrovému řízení poprosím odevzdat do pátku 8.3. na sekretariát katedry.

Konkurz pro zájemce o ostatní univerzity se uskuteční v původně plánovaném termínu – 20.3. od 16 hod v místnosti 308.

Nově je moznost vyjet na studijní pobyt do Granady i pro studenty Mgr. studia. Pokud máte zájem, je možné si založit přihlášku ve webových aplikacích

 

  20.3.2019 od 16 hodin v míst. 308 se bude konat konkurz k výjezdu do zahraničí

Prosíme zájemce o výjezd v rámci programu Erasmus+, aby do  17.3.2019   doručili na sekretariát katedry psychologie (na jméno K.Lonekové) podklady ke konkurzu.

Složka musí obsahovat:

1. Motivační dopis, který bude úvodu obsahovat seznam tří univerzit, na které by student chtěl jet (pořadí podle preference). Motivační dopis by měl obsahovat důvody, proč a na které univerzitě by student rád studoval.

2. Životopis v češtině nebo angličtině

3. Doklad o jazykovém vzdělání – kopie atestace z indexu, certifikátu, maturitního vysvědčení (platí jako úroveň B1) atp. Zjistěte si v seznamu partnerských univerzit, zda vaše doklady odpovídají nárokům hostitelské univerzity.

 • Veškeré informace k programu Erasmus+ najdete  ZDE
 • Seznam volných míst jste obdrželi ze zahraničního oddělení mailem.
 • Informace najdete též na stránkách katedry psychologie – záložka „Studium v zahraničí“.
 • Aplikace pro založení přihlášky by se měla otevřít 1. září. Postačí, pokud si přihlášku založíte až po konkurzu, kdy vám řekneme, na kterou univerzitu budete nominováni.

 Obecné informace k výjezdům

 • ZDE
 • Pro přihlášení budete potřebovat přístup od Centrální autentizační služby, neboť podávání přihlášky probíhá na webových aplikacích Karlovy univerzity –
  Návod na registraci u CAS je odkazem ze stránek webových aplikací – nebo ZDE
  Probíhá to tak, že se přihlásíte – přihlašujete se číslem svého ISIC průkazu, pak dostanete v informačním centru heslo pro první přihlášení – po prvním přihlášení si zvolíte vlastní heslo.
 • Informace o Erasmu na stránkách Univerzity Karlovy – Studium v zahraničí
 • Zprávy studentů o univerzitách z jejich pobytů – zajímavé a užitečné čtení, než pojedete ZDE
 • Nová webová aplikace ERASMUS+

Další informace o zahraničních výjezdech

 

Úvod > Studium v zahraničí