Albeř 2017

Úvodní soustředění studentů 1. ročníku prezenčního bakalářského a navazujícího magisterského studijního programu psychologie se uskuteční ve dnech 12. – 15. září 2017 ve sportovním středisku Univerzity Karlovy Albeř u Nové Bystřice, okres Jindřichův Hradec. Budete mít možnost seznámit se se svými spolužáky, poznat některé učitele a dozvědět se řadu praktických a důležitých informací o studiu zvoleného oboru. Soustředění je povinnou součástí studijního plánu Bc Psychologie v rámci povinných předmětů – Interakční psychologický výcvik a Úvod do studia psychologie.

Interakční psychologický výcvik začíná právě na Albeři a potom pokračuje pro Bc studenty v Praze v prostorách katedry psychologie. Zde se bude konat ve dnech 25. – 27. září od 9.00 do 14.00 hod. Zahájení této druhé části se uskuteční v pondělí 25. září 2016 v 8.45 hod., v místnosti č. 332, 3. patro, Celetná 20, Praha 1. Upozorňujeme studenty, že tuto studijní povinnost nelze nahradit jiným způsobem (z důvodů studijních i provozně technických nelze stanovit náhradní termín). Úvod do studia psychologie je vyučován v zimním semestru podle platného rozvrhu, se kterým budete seznámeni právě také na Albeři.

Organizační pokyny k úvodnímu soustředění na Albeři (12. – 15. 9. 2017)

Program studentů Bc:

• Informace katedry TV – sportování a turistika
  • Interakční psychologický výcvik – I. část
  • Informace o činnostech katedry psychologie
  • Studijní předpisy a studijní řád UK a FF UK
  • Informační systémy a zdroje na UK
  • Metody a psychohygiena vysokoškolského studia
  • Úvod do racionálního čtení
  • Studijní plán a rozvrh oboru psychologie (bakalářské studium, 1. ročník studia)

Program studentů NMgr:

• Aktuální informace katedry TV – sportování a turistika
    • Interakční psychologický výcvik
    • Nové studijní předpisy a studijní řád UK a FF UK
    • Informační systémy a zdroje na UK (pro studenty přicházejících z jiných fakult)
    • Studijní plán a rozvrh
    • Úvod do racionálního čtení

Vzhledem k tomu, že se soustředění koná ve sportovním středisku UK, nabízíme Vám možnost také sportovního vyžití: basketbal, volejbal, kopaná, gymnastika, tenis, stolní tenis, turistika. (V případě zájmu o tenis je třeba přibalit vlastní raketu a míčky)

Ubytování: ve stanech s podsadou.

Stravování: začíná v úterý 12. září večeří a končí v pátek 15. září obědem/popř. balíček na cestu.

Vezměte si jistě sebou: teplý spací pytel, sportovní oblečení a obuv i teplé oblečenítužku, papír/sešit, baterku, občanský průkaz, průkaz zdravotního pojištění, dokladové foto 3,5 x 4,5 cm (nebo barevná kopie).

Cena pobytu:  1000,-  Kč. Úhrada bude provedena na místě pobytu, laskavě si připravte přesnou finanční částku. Cena zahrnuje dopravu z Prahy, stravování a ubytování ve stanu.

Pro zdravotně oslabené (je třeba doložit lékařským potvrzením) je možné ubytování v chatce (cena je pak 1 200,- Kč).

Doprava: Společnou dopravu autobusem z Prahy na Albeř zajišťuje katedra psychologie s  katedrou TV. V případě individuální dopravy si každý dopravu hradí sám. V takovém případě se cena za dopravu odečte od celkové částky při platbě na místě pobytu.

Odjezd společně autobusem:

V úterý dne 12. září 2017 v 10,00 hodin z Prahy – z parkoviště nad vestibulem Hlavního nádraží (ČD), vedle magistrály (směr Václavské náměstí). Sraz nejpozději v 9.45 hod.

Kontaktní osoba při odjezdu: PhDr. Eva Šírová, Ph.D. (mobil: 602 153 417)

Se studenty, kteří mají výhodnější spojení z místa bydliště nebo zvolí individuální způsob dopravy, je sraz na Albeři nejpozději ve 13. hod. (spojení: Jindřichův Hradec, Nová Bystřice, směr Slavonice zastávka Albeř- sádky, pak asi 500 metrů pěšky po směru jízdy – sportovní středisko UK je u rybníka Osika).

Program úvodního soustředění končí v pátek 15.9. t.r. nejpozději ve 12 hod. Odjezd z Albeře je v pátek individuální, společná doprava není zajištěna.

Po té co obdržíte informaci o přijetí, svou účast na povinném úvodním soustředění neodkladně potvrďte vyplněním přihlášky na ZDE nejpozději však do 30. srpna 2017.

V nezbytném případě lze poslat níže přiloženou přihlášku i poštou na adresu:

Filozofická fakulta UK

KTV, PaedDr. Eva Šeflová

nám. J. Palacha 2,

Kontakt:  eva.seflova@ff.cuni.cz  tel. 221619322, mobil 723 559 359

Pokud se z vážných důvodů nemůžete soustředění zúčastnit (nutné doložit lékařským či jiným potvrzením), jste povinni se  odhlásit do 30. srpna na adresu:

radka.hradcova@ff.cuni.cz (naskenovat potvrzení) nebo písemně

Katedra psychologie FF UK

Radka Hradcová

nám. J. Palacha 2,

Tým lektorů se těší na setkání s Vámi.

PaedDr. Eva Šeflová  a Mgr. Zdena Hrazdírová                           doc. PhDr. Ilona Gillernová, CSc.

organizační zajištění soustředění                                               vedoucí katedry psychologie FF UK

katedra TV FF UK

Albeř17_Přihláška_PSY_Bc